Řezání laserem a laserové stroje TRUMPFHlavní rozdíl laserových řezacích strojů TRUMPF je sjednocení nejpřesnějších strojírenských technologií s nejmodernější laserovou technikou.

Laser TRUMPF je multifunkční nástroj pro zpracování tenkého a silného plechu. Stroje TRUMPF na řezání laserem se používají pro řezání hliníku, nerezových ocelí, stejně jako konstrukční černé oceli. Laser TRUMPF je určen především pro řezání kovu, ale může být použit taký pro svařování a značení různých materiálů nebo pro zpracování kovu s povrchovou úpravou. Laserové řezání konstrukční oceli v závislosti na výkonu laseru může být použité pro řezání plechu tloušťky až 25 mm. Pro zpracování trubek vyvinuta speciální série TRUMPF - TruLaser Tube. Řezání laserem zajišťuje nejen vysokou přesnost a rychlost řezu, ale i díky absenci mechanického kontaktu řezací hlavy a zpracovávaného povrchu umožňuje použití hotových obrobku bez dalšího zpracování. Kovový povrch zůstává nepoškozený, hrany hotového dílu jsou hladké, bez otřepů. To je velká výhoda laserového zařízení ve srovnání například s frézkou.

Všechny laserové řezací stroje TRUMPF pracují na principu "létající optiky", to znamená, že zpracovaný plech zůstává nehybný a řezací hlava se naopak pohybuje ve všech směrech a řeže plech podle zadaného programu. Tato technika dává mnoho výhod: rychlost zpracování plechu zůstává vysoká a není závislá na hmotnosti kovového obrobku; čistý, dokonale hladký povrch hotového výrobku bez poškrábání; není nutná fixace plechu na pracovní ploše. Gravírování, značení a řezání laserem jsou prováděny jedním vysílačem a jsou prováděny za jeden pracovní zdvih.

CNC stroje TRUMPF vybavené lasery s různým výkonem. Energie laserového paprsku zůstává stabilní v každém bodě zpracovávané plochy, takže kvalita řezu je stále vysoká i při výrobě drobných výrobků složité konfigurace.

Plynové lasery TLF Turbo jsou moderní laserové zařízeni, využívající ve zpracování plechu a zpracování kovů spolehlivé CO2 zářiče. Vysoka kvalita záření při nízké spotřebě plynu prostřednictvím použití HF Technologie optimalizuji proces.

CNC řezací laserové stroje TRUMPF splňují zvýšené požadavky na bezpečnost - pracovní prostor oplocen ochrannou kabinou, odpadní plyny a prach jsou odstraněny odsávacím zařízením.

Nová generace vynikajícího laserového stroje TruLaser 3030 nastavuje nové standardy pro zpracování plechů. Ve stroji TruLaser 3030 New se používají inovace, díky kterým Vaše výroba byla ještě efektivnější.

Koncept stroje TruLaser 3030 Classic je založen na bázi stroje TruLaser 3030. Atraktivita stroje spočívá v jeho spolehlivosti, v nabízených low-cost možnostech pro zahájení prací na trhu zpracování plechu laserem. Rozdíl mezi laserovými strojí TruLaser 3030, TruLaser 3040 a TruLaser 3060 jsou ve velikosti pracovní plochy. Na nich mohou být zpracovávány různé formáty plechů. TruLaser 5030 se liší od ostatních strojů v podstatně vylepšenou technologií zpracování, vyšší dynamikou.

Laserové stroje TRUMPF vám umožnují používaní zařízení automatizace pro nakládání a vykládání plechu TRUMPF LiftMaster a automatický systém skladování.