Nabízíme meniskové ZnSe čočky, zrcátka atd. pro řezací laserové stroje firmy TRUMPF, AMADA, BYSTRONIC, FANUC, FINN-POWER, LVD, MAZAK, MITSUBISHI, PRECITEC, HANK WANG, ROFIN, HANS LASER, LASER LAB, PRIMA INDUSTRIE, BALLIU, CINCINNATI,N-TANAKA, PRC, SHIN WU a další.
MENISKOVÉ ZNSE ČOČKY
Za účelem co nejefektivnějšího řezání se na zaostřování paprsku laseru CO2 používají meniskové čočky. Ty jsou integrovány do řezné hlavice a slouží zároveň jako uzávěr přetlakového pásma řezného plynu. Naše čočky jsou z obou stran standardně opatřeny antireflexní povrchovou vrstvou (AR) 10,6 µm. Standardní absorpce činí cca 0,2% výkonu laseru.
Technické zkratky:
CA: volná apertura, kontrolní pásmo
Dia: průměr
ET: okrajová tloušťka
FL: ohnisková vzdál.
HP: vysoký tlak
WD: pracovní vzdálenost
CT: středová tloušťka
ČOČKY ZNSE ROVINNÉ KONVEXNÍ
Rovinné konvexní čočky nacházejí uplatnění všude tam, kde průměr ostřícího bodu není kritický. Typickými příklady je mj. řezání, sváření a tepelné zpracování nejrůznějších materiálů. Čočka je integrována do řezné hlavice a slouží zároveň jako uzávěr přetlakového pásma řezného plynu.
Naše čočky jsou z obou stran standardně opatřeny antireflexní povrchovou vrstvou (AR) 10,6 µm. Standardní absorpce činí cca 0,2% výkonu laseru. Do laserů vyššího výkonu (od 3–4 kW) používáme povrchovou úpravu MP-5 druhé generace, jež se vyznačuje obzvlášť nízkou absorpcí. Zde se absorpce pohybuje v oblasti ≤0,1%. Veškerou optiku dodáváme ve zvláštních obalech.
SKLÍČKA ZNSE
Ze zpracovávaného obrobku neustále odstříkává materiál. Drahou řezací či svářecí optiku proto chráníme sklíčkem ze sloučeniny ZnSe, jehož výměna je poměrně jednoduchá, jelikož nevyžaduje žádnou justáž.
Naše čočky jsou z obou stran standardně opatřeny antireflexní povrchovou vrstvou (AR) 10,6 µm. Standardní absorpce činí cca 0,2% výkonu laseru. Do laserů vyššího výkonu (od 3–4 kW) používáme povrchovou úpravu MP-5 druhé generace, jež se vyznačuje obzvlášť nízkou absorpcí. Zde se absorpce pohybuje v oblasti ≤0,1%. Veškerou optiku dodáváme ve zvláštních obalech.
VÝSTUPNÍ SKLÍČKA A KONCOVÁ ZRCADLA
Výstupní sklíčka a koncová zrcadla mají přímý vliv na optickou kvalitu laserového rezonátoru. Jejich funkce spočívá v tvorbě a/nebo kontrole laserové energie působící na obrobek.
Nabízíme velkou paletu nejrůznějších kombinací materiálového provedení, rozměrů a povrchových úprav.
ZRCADLA (REFLEKTORY)
SMĚROVÁ ZRCADLA S OPTIMALIZOVANOU ODRAZIVOSTÍ DO LASEROVÝCH REZONÁTORŮ A PAPRSKOVÝCH VEDENÍ
Každé zrcadlo má svůj vlastní název, podle toho, kde se v laseru CO2 nachází a za jakým účelem se používá.
Zrcadla uvnitř rezonátoru nazýváme skládacími, výstupními nebo zpětnými. Vně rezonátoru, tedy v dráze paprsku, se jim říká směrová či difrakční zrcadla anebo obecně optické prostředky na vedení paprsku. Svými vlastnostmi se však nijak neliší: optimalizace odrazu s minimální energetickou ztrátou.
Jako substrátový materiál slouží převážně křemík, měď a molybden (bez povlaku). Křemík je díky vysoce odrazivé povrchové úpravě nejen odolný vůči laseru vysokého výkonu, nýbrž i termicky stabilní, měď se naopak vyznačuje velmi dobrou tepelnou vodivostí.
V průmyslové sféře se standardně pracuje s následujícími povrchovými úpravami resp. povlaky:
VYSOCE ODRAZIVÉ POVLAKY NA BÁZI KOVŮ NA SI A CU
(MMR – Maximum Metal Reflector)
Tento dielektrický povlak se vyznačuje vysokou odrazivostí >99,7% při 10,6 µm, a splňuje tak nejpřísnější měřítka co se týče minimálně možných
energetických ztrát u vysoce výkonných laserů.
SUBSTRÁT BEZ POVLAKU
(UC-Uncoated)
Měď resp. molybden bez povlaku pro zvýšení odrazivosti skýtají cca. 98% odrazivost. Uplatnění nacházejí v laserových soustavách, které nevyžadují špičkovou odrazivost.